Projektit

Käynnissä olevat projektit

Laureamkon hallitus ja työntekijät ovat jakautuneet kolmeen tiimiin, joiden alla eri projektitiimit toimivat.

Johtotiimi

Edustajistotoiminnan kehittäminen

Projektipäällikkö: Anna Marttila
Yhteydenotot: anna.marttila@laureamko.fi

Laureamko Laurean henkilökunnalle
Projektipäällikkö: Liisa Niinivirta
Yhteydenotot: liisa@laureamko.fi
Prosessikuvaukset

Projektipäällikkö: Mari Lehtoruusu
Yhteydenotot: yhteydenotot mari@laureamko.fi

Kuvataan Laureamkon prosessit ja päätetään prosessinomistajista.

Palvelutiimi

Fuksiaiset

Projektipäällikkö: Katja Menschakoff
Yhteydenotot: katja@laureamko.fi

Ship Off 5
Projektipäällikkö: Janne Silajärvi
Yhteydenotot: janne@laureamko.fi
Verkkotuutoroinnin konseptointi
Projektipäällikkö: Verkkotuutoroinnin harjoittelija (haku käynnissä)
Vuosijuhlat
Projektipäällikkö: Lauri Ellilä
Yhteydenotot: lauri@laureamko.fi
Wappu
Projektipäällikkö: Lauri Ellilä
Yhteydenotot: lauri@laureamko.fi
YAMK iltama
Projektipäällikkö: Lauri Ellilä
Yhteydenotot: lauri@laureamko.fi

Edunvalvontatiimi

Edunvalvontawebinaarit
Projektipäällikkö: Taru Salovaara
Yhteydenotot: taru@laureamko.fi
Edunvalvonnan palvelullistaminen

Projektipäällikkö: Liisa Niinivirta
Yhteydenotot: liisa@laureamko.fi

Projekti toteutetaan yhteistyössä Laurean kanssa.

Eduskuntavaalit
Projektipäällikkö: Silja Nurmi
Yhteydenotot: silja@laureamko.fi
Opiskelijaedustajat

Projektipäällikkö: Liisa Niinivirta
Yhteydenotot: liisa@laureamko.fi

Projektin tavoitteena mm. ohjesäännön valmistaminen ja käyttöönotto sekä opiskelijaedustajien valintaprosessin selkeyttäminen.

YTHS-vaikuttaminen

Projektipäällikkö: Taru Salovaara
Yhteydenotot: taru@laureamko.fi